
10K Men's Yellow Gold Miami Cuban Bracelet 8.5 Inches 9mm long Box Lock
| Base Metal: Yellow Gold | Certification: my Elite Jeweler |
| Personalize: No | Handmade: No |
| Metal: Yellow Gold | Chain Type: Cuban Link |
| Charm Type: bracelet | Modified Item: No |
| Item Length: 8.5 in | Length: 8.5 Inches |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Valentine's Day | Vintage: No |
| Width: 9 mm | Cut Grade: Excellent |
| Country/Region of Manufacture: United States | Material: Metal |
| Length (inches): 8.5 Inch | Customized: No |
| Weight: 20 - 22 grams | Main Stone: No Stone |
| Clasp Type: Box Lock Safety | lot: No |
| Brand: My Elite Jeweler | Style: Miami Cuban Bracelet |
| Gender: Men's | Country of Origin: United States |
| Antique: No | Color: Gold |
| Signed: Yes | Closure: Box |
| Metal Purity: 10k | Theme: Cuban Bracelet |
| Type: Bracelet |
| Weight | 20 - 22 Grams( approx) |
|---|---|
| Length | 8.5 Inch (approx) |
| Width | 9 mm (approx ) |
| Clasp | Box Lock |
| Gender | Male |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Original: $2,541.00
-65%$2,541.00
$889.35More Images







10K Men's Yellow Gold Miami Cuban Bracelet 8.5 Inches 9mm long Box Lock
| Base Metal: Yellow Gold | Certification: my Elite Jeweler |
| Personalize: No | Handmade: No |
| Metal: Yellow Gold | Chain Type: Cuban Link |
| Charm Type: bracelet | Modified Item: No |
| Item Length: 8.5 in | Length: 8.5 Inches |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Valentine's Day | Vintage: No |
| Width: 9 mm | Cut Grade: Excellent |
| Country/Region of Manufacture: United States | Material: Metal |
| Length (inches): 8.5 Inch | Customized: No |
| Weight: 20 - 22 grams | Main Stone: No Stone |
| Clasp Type: Box Lock Safety | lot: No |
| Brand: My Elite Jeweler | Style: Miami Cuban Bracelet |
| Gender: Men's | Country of Origin: United States |
| Antique: No | Color: Gold |
| Signed: Yes | Closure: Box |
| Metal Purity: 10k | Theme: Cuban Bracelet |
| Type: Bracelet |
| Weight | 20 - 22 Grams( approx) |
|---|---|
| Length | 8.5 Inch (approx) |
| Width | 9 mm (approx ) |
| Clasp | Box Lock |
| Gender | Male |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Base Metal: Yellow Gold | Certification: my Elite Jeweler |
| Personalize: No | Handmade: No |
| Metal: Yellow Gold | Chain Type: Cuban Link |
| Charm Type: bracelet | Modified Item: No |
| Item Length: 8.5 in | Length: 8.5 Inches |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Valentine's Day | Vintage: No |
| Width: 9 mm | Cut Grade: Excellent |
| Country/Region of Manufacture: United States | Material: Metal |
| Length (inches): 8.5 Inch | Customized: No |
| Weight: 20 - 22 grams | Main Stone: No Stone |
| Clasp Type: Box Lock Safety | lot: No |
| Brand: My Elite Jeweler | Style: Miami Cuban Bracelet |
| Gender: Men's | Country of Origin: United States |
| Antique: No | Color: Gold |
| Signed: Yes | Closure: Box |
| Metal Purity: 10k | Theme: Cuban Bracelet |
| Type: Bracelet |
| Weight | 20 - 22 Grams( approx) |
|---|---|
| Length | 8.5 Inch (approx) |
| Width | 9 mm (approx ) |
| Clasp | Box Lock |
| Gender | Male |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























