
10K Jesus Cross Pendant Charm Yellow Gold Genuine Religious Real
| Pendant Shape: Cross | Antique: No |
| Occasion: Anniversary | Main Stone Color: No stone |
| Gender: Male/ Female | Metal: Yellow Gold |
| Secondary Stone: No Stone | Necklace Length: 1.5 in-2 in |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Main Stone Treatment: Not Enhanced |
| Department: Unisex Adults | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Charm | Base Metal: Yellow Gold |
| Handmade: No | Signed: Yes |
| Cut Grade: Excellent | Color: Gold |
| Sizable: No | Material: Yellow Gold |
| Total Carat Weight: 10kt | Certification: My Elite Jeweler |
| Modified Item: No | Weight: 2-3 Grams (approx.) |
| Brand: My Elite Jeweler | Type: Pendant |
| Metal Purity: 10k | Length: 1.5-2 Inch ( approx.) |
| Customized: No | Era: Undated |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
| Weight | 2-3 Grams |
|---|---|
| Length | 1.5-2 Inches (approx.) |
| Purity | 10 K |
| Style | Jesus Cross |
| Gender |
Unisex
|
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
(The weights and Widths are approximate. Please expect it to be Please allow up to +/- 10% difference)
Original: $346.50
-65%$346.50
$121.27More Images




10K Jesus Cross Pendant Charm Yellow Gold Genuine Religious Real
| Pendant Shape: Cross | Antique: No |
| Occasion: Anniversary | Main Stone Color: No stone |
| Gender: Male/ Female | Metal: Yellow Gold |
| Secondary Stone: No Stone | Necklace Length: 1.5 in-2 in |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Main Stone Treatment: Not Enhanced |
| Department: Unisex Adults | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Charm | Base Metal: Yellow Gold |
| Handmade: No | Signed: Yes |
| Cut Grade: Excellent | Color: Gold |
| Sizable: No | Material: Yellow Gold |
| Total Carat Weight: 10kt | Certification: My Elite Jeweler |
| Modified Item: No | Weight: 2-3 Grams (approx.) |
| Brand: My Elite Jeweler | Type: Pendant |
| Metal Purity: 10k | Length: 1.5-2 Inch ( approx.) |
| Customized: No | Era: Undated |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
| Weight | 2-3 Grams |
|---|---|
| Length | 1.5-2 Inches (approx.) |
| Purity | 10 K |
| Style | Jesus Cross |
| Gender |
Unisex
|
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
(The weights and Widths are approximate. Please expect it to be Please allow up to +/- 10% difference)
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Pendant Shape: Cross | Antique: No |
| Occasion: Anniversary | Main Stone Color: No stone |
| Gender: Male/ Female | Metal: Yellow Gold |
| Secondary Stone: No Stone | Necklace Length: 1.5 in-2 in |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Main Stone Treatment: Not Enhanced |
| Department: Unisex Adults | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Charm | Base Metal: Yellow Gold |
| Handmade: No | Signed: Yes |
| Cut Grade: Excellent | Color: Gold |
| Sizable: No | Material: Yellow Gold |
| Total Carat Weight: 10kt | Certification: My Elite Jeweler |
| Modified Item: No | Weight: 2-3 Grams (approx.) |
| Brand: My Elite Jeweler | Type: Pendant |
| Metal Purity: 10k | Length: 1.5-2 Inch ( approx.) |
| Customized: No | Era: Undated |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
| Weight | 2-3 Grams |
|---|---|
| Length | 1.5-2 Inches (approx.) |
| Purity | 10 K |
| Style | Jesus Cross |
| Gender |
Unisex
|
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
(The weights and Widths are approximate. Please expect it to be Please allow up to +/- 10% difference)























