
10K INRI Jesus Cross Pendant Crucifix Charm Yellow Gold Genuine Religious
| Pendant Shape: Cross | Antique: No |
| Occasion: Anniversary | Main Stone Color: No stone |
| Gender: Male/ Female | Metal: Yellow Gold |
| Secondary Stone: No Stone | Vintage: No |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Main Stone Treatment: Not Enhanced | Department: Unisex Adults |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Charm |
| Base Metal: Yellow Gold | Handmade: No |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Sizable: No |
| Material: Yellow Gold | Total Carat Weight: 10kt |
| Certification: My Elite Jeweler | Modified Item: No |
| Weight: 1.5-2.5 Grams (approx.) | Brand: My Elite Jeweler |
| Type: Pendant | Metal Purity: 10k |
| Length: 1.5-2 Inch ( approx.) | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Weight | 1.5-2.5 Grams |
|---|---|
| Length | 1.5-2 Inches (approx.) |
| Purity | 10 K |
| Style | Jesus INRI Cross |
| Gender |
Unisex
|
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
(The weights and Widths are approximate. Please expect it to be Please allow up to +/- 10% difference)
Original: $346.50
-65%$346.50
$121.27More Images




10K INRI Jesus Cross Pendant Crucifix Charm Yellow Gold Genuine Religious
| Pendant Shape: Cross | Antique: No |
| Occasion: Anniversary | Main Stone Color: No stone |
| Gender: Male/ Female | Metal: Yellow Gold |
| Secondary Stone: No Stone | Vintage: No |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Main Stone Treatment: Not Enhanced | Department: Unisex Adults |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Charm |
| Base Metal: Yellow Gold | Handmade: No |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Sizable: No |
| Material: Yellow Gold | Total Carat Weight: 10kt |
| Certification: My Elite Jeweler | Modified Item: No |
| Weight: 1.5-2.5 Grams (approx.) | Brand: My Elite Jeweler |
| Type: Pendant | Metal Purity: 10k |
| Length: 1.5-2 Inch ( approx.) | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Weight | 1.5-2.5 Grams |
|---|---|
| Length | 1.5-2 Inches (approx.) |
| Purity | 10 K |
| Style | Jesus INRI Cross |
| Gender |
Unisex
|
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
(The weights and Widths are approximate. Please expect it to be Please allow up to +/- 10% difference)
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Pendant Shape: Cross | Antique: No |
| Occasion: Anniversary | Main Stone Color: No stone |
| Gender: Male/ Female | Metal: Yellow Gold |
| Secondary Stone: No Stone | Vintage: No |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Main Stone Treatment: Not Enhanced | Department: Unisex Adults |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Charm |
| Base Metal: Yellow Gold | Handmade: No |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Sizable: No |
| Material: Yellow Gold | Total Carat Weight: 10kt |
| Certification: My Elite Jeweler | Modified Item: No |
| Weight: 1.5-2.5 Grams (approx.) | Brand: My Elite Jeweler |
| Type: Pendant | Metal Purity: 10k |
| Length: 1.5-2 Inch ( approx.) | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Weight | 1.5-2.5 Grams |
|---|---|
| Length | 1.5-2 Inches (approx.) |
| Purity | 10 K |
| Style | Jesus INRI Cross |
| Gender |
Unisex
|
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
(The weights and Widths are approximate. Please expect it to be Please allow up to +/- 10% difference)























