
10k Gold Necklace 7mm 22 Inch Miami Cuban Link Chain REAL 10kt yellow Gold Men's
| Pendant Shape: Curb Link | Antique: No |
| Closure: Box | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Casual Wear |
| Main Stone Color: Yellow | Metal: Yellow Gold |
| Gender: Unisex | Necklace Length: 22 in |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Chain Style: Link |
| Base Metal: Yellow Gold | Style: Chain |
| Features: Box Clasp | Width: 7mm (approx.) |
| Handmade: No | Chain Type: Cuban Link |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Material: Gold |
| Certification: My Elite Jewelers,My Elite Jeweler | Modified Item: No |
| Weight: 24-25 Grams (approx.) | Brand: My Elite Jeweler |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Era: Undated | Customized: No |
| Theme: Cuban,Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Original: $2,887.50
-65%$2,887.50
$1,010.62More Images







10k Gold Necklace 7mm 22 Inch Miami Cuban Link Chain REAL 10kt yellow Gold Men's
| Pendant Shape: Curb Link | Antique: No |
| Closure: Box | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Casual Wear |
| Main Stone Color: Yellow | Metal: Yellow Gold |
| Gender: Unisex | Necklace Length: 22 in |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Chain Style: Link |
| Base Metal: Yellow Gold | Style: Chain |
| Features: Box Clasp | Width: 7mm (approx.) |
| Handmade: No | Chain Type: Cuban Link |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Material: Gold |
| Certification: My Elite Jewelers,My Elite Jeweler | Modified Item: No |
| Weight: 24-25 Grams (approx.) | Brand: My Elite Jeweler |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Era: Undated | Customized: No |
| Theme: Cuban,Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Pendant Shape: Curb Link | Antique: No |
| Closure: Box | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Casual Wear |
| Main Stone Color: Yellow | Metal: Yellow Gold |
| Gender: Unisex | Necklace Length: 22 in |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Chain Style: Link |
| Base Metal: Yellow Gold | Style: Chain |
| Features: Box Clasp | Width: 7mm (approx.) |
| Handmade: No | Chain Type: Cuban Link |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Material: Gold |
| Certification: My Elite Jewelers,My Elite Jeweler | Modified Item: No |
| Weight: 24-25 Grams (approx.) | Brand: My Elite Jeweler |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Era: Undated | Customized: No |
| Theme: Cuban,Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























