
10k Gold Monaco Chain Necklace 7mm 24" Two-tone Diamond Cut REAL 10kt Gold SALE
| Base Metal: Gold | Certification: My Elite Jeweler |
| Department: Men | Main Stone Color: Yellow |
| Personalize: No | Handmade: No |
| Metal: Yellow Gold | Chain Type: Cuban Link |
| Sizable: Yes | Clasp: Box Lock |
| Modified Item: No | Item Length: 24 in |
| Length: 24 Inches | Occasion: Casual,Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Engagement,Father's Day, Graduation, Mother's Day, Valentine's Day, Wedding |
| Vintage: No | Era: Undated |
| Width: 7 MM | Cut Grade: Excellent |
| Country/Region of Manufacture: United States | Material: Gold |
| Customized: No | Weight: 22 Grams |
| Main Stone: No Stone | Shape: cuban link |
| Clasp Type: Box | Chain Style: Monaco |
| Chain Shape: Cuban Link | Brand: My Elite Jeweler |
| Style: Monaco,Chain | Gender: Male/ female |
| Country of Origin: United States | Antique: No |
| Color: Gold | Signed: Yes |
| Closure: Box | Metal Purity: 10k |
| Theme: Beauty | Type: Necklace |
| Weight | 22 Grams |
|---|---|
| Length | 24 Inches |
| Width | 7 MM |
| Clasp | Box Lock |
| Gender | Male/ Female |
There can be slight variation in weight. PICTURES ARE ENLARGED TO SHOW DETAILS ON THE ITEM.
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Original: $2,541.00
-65%$2,541.00
$889.35More Images





10k Gold Monaco Chain Necklace 7mm 24" Two-tone Diamond Cut REAL 10kt Gold SALE
| Base Metal: Gold | Certification: My Elite Jeweler |
| Department: Men | Main Stone Color: Yellow |
| Personalize: No | Handmade: No |
| Metal: Yellow Gold | Chain Type: Cuban Link |
| Sizable: Yes | Clasp: Box Lock |
| Modified Item: No | Item Length: 24 in |
| Length: 24 Inches | Occasion: Casual,Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Engagement,Father's Day, Graduation, Mother's Day, Valentine's Day, Wedding |
| Vintage: No | Era: Undated |
| Width: 7 MM | Cut Grade: Excellent |
| Country/Region of Manufacture: United States | Material: Gold |
| Customized: No | Weight: 22 Grams |
| Main Stone: No Stone | Shape: cuban link |
| Clasp Type: Box | Chain Style: Monaco |
| Chain Shape: Cuban Link | Brand: My Elite Jeweler |
| Style: Monaco,Chain | Gender: Male/ female |
| Country of Origin: United States | Antique: No |
| Color: Gold | Signed: Yes |
| Closure: Box | Metal Purity: 10k |
| Theme: Beauty | Type: Necklace |
| Weight | 22 Grams |
|---|---|
| Length | 24 Inches |
| Width | 7 MM |
| Clasp | Box Lock |
| Gender | Male/ Female |
There can be slight variation in weight. PICTURES ARE ENLARGED TO SHOW DETAILS ON THE ITEM.
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Base Metal: Gold | Certification: My Elite Jeweler |
| Department: Men | Main Stone Color: Yellow |
| Personalize: No | Handmade: No |
| Metal: Yellow Gold | Chain Type: Cuban Link |
| Sizable: Yes | Clasp: Box Lock |
| Modified Item: No | Item Length: 24 in |
| Length: 24 Inches | Occasion: Casual,Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Engagement,Father's Day, Graduation, Mother's Day, Valentine's Day, Wedding |
| Vintage: No | Era: Undated |
| Width: 7 MM | Cut Grade: Excellent |
| Country/Region of Manufacture: United States | Material: Gold |
| Customized: No | Weight: 22 Grams |
| Main Stone: No Stone | Shape: cuban link |
| Clasp Type: Box | Chain Style: Monaco |
| Chain Shape: Cuban Link | Brand: My Elite Jeweler |
| Style: Monaco,Chain | Gender: Male/ female |
| Country of Origin: United States | Antique: No |
| Color: Gold | Signed: Yes |
| Closure: Box | Metal Purity: 10k |
| Theme: Beauty | Type: Necklace |
| Weight | 22 Grams |
|---|---|
| Length | 24 Inches |
| Width | 7 MM |
| Clasp | Box Lock |
| Gender | Male/ Female |
There can be slight variation in weight. PICTURES ARE ENLARGED TO SHOW DETAILS ON THE ITEM.
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























