
10k Gold Milano Rope Chain Necklace 24" 7mm 10kt Yellow Gold REAL
| Antique: No | Closure: Lobster |
| Occasion: Birthday | Main Stone Color: Gold |
| Gender: Male/Female | Metal: Yellow Gold |
| Necklace Length: 24 in | Vintage: No |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Department: Unisex Adults | Chain Style: Milano rope |
| Style: Rope | Base Metal: Yellow Gold |
| Clasp Type: Lobster | Width: 3mm (approx.) |
| Handmade: No | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: yellow Gold | Material: Gold |
| Certification: My Elite Jeweler | Modified Item: No |
| Weight: 20-21 Grams (Approx.) | Setting Style: Rope |
| Brand: My Elite Jeweler | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Length: 24 Inch |
| Customized: No | Era: Undated |
| Clasp: Lobster Lock | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
(The weights and Widths are approximate. Please expect it to be Please allow up to +/- 10% difference)
Original: $2,425.50
-65%$2,425.50
$848.92More Images








10k Gold Milano Rope Chain Necklace 24" 7mm 10kt Yellow Gold REAL
| Antique: No | Closure: Lobster |
| Occasion: Birthday | Main Stone Color: Gold |
| Gender: Male/Female | Metal: Yellow Gold |
| Necklace Length: 24 in | Vintage: No |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Department: Unisex Adults | Chain Style: Milano rope |
| Style: Rope | Base Metal: Yellow Gold |
| Clasp Type: Lobster | Width: 3mm (approx.) |
| Handmade: No | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: yellow Gold | Material: Gold |
| Certification: My Elite Jeweler | Modified Item: No |
| Weight: 20-21 Grams (Approx.) | Setting Style: Rope |
| Brand: My Elite Jeweler | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Length: 24 Inch |
| Customized: No | Era: Undated |
| Clasp: Lobster Lock | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
(The weights and Widths are approximate. Please expect it to be Please allow up to +/- 10% difference)
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Closure: Lobster |
| Occasion: Birthday | Main Stone Color: Gold |
| Gender: Male/Female | Metal: Yellow Gold |
| Necklace Length: 24 in | Vintage: No |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Department: Unisex Adults | Chain Style: Milano rope |
| Style: Rope | Base Metal: Yellow Gold |
| Clasp Type: Lobster | Width: 3mm (approx.) |
| Handmade: No | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: yellow Gold | Material: Gold |
| Certification: My Elite Jeweler | Modified Item: No |
| Weight: 20-21 Grams (Approx.) | Setting Style: Rope |
| Brand: My Elite Jeweler | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Length: 24 Inch |
| Customized: No | Era: Undated |
| Clasp: Lobster Lock | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
(The weights and Widths are approximate. Please expect it to be Please allow up to +/- 10% difference)























