
10k Gold Miami Cuban Link Chain Necklace 7mm 26" Box Lock, Real 10k Yellow Gold
| Antique: No | Closure: Box |
| Occasion: Anniversary | Main Stone Color: Yellow |
| Metal: Yellow Gold | Gender: Male |
| Necklace Length: 26 in | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Department: Men |
| Style: Chain | Handmade: No |
| Chain Type: Cuban Link | Signed: Yes |
| Cut Grade: Excellent | Color: Gold |
| weight: 81-84 Grams | Material: gold |
| Certification: My Elite Jeweler | Brand: My Elite Jeweler |
| Type: Necklace | Customized: No |
| width: 7 mm | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Metal Purity | 14k Gold |
|---|---|
| Width | 7 mm |
| Clasp |
Box Clasp |
| Weight | 81-84 Grams (approx.) |
| Make | Solid |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
(The weights and Widths are approximate. Please expect it to be Please allow up to +/- 10% difference)
Original: $12,348.00
-65%$12,348.00
$4,321.80More Images









10k Gold Miami Cuban Link Chain Necklace 7mm 26" Box Lock, Real 10k Yellow Gold
| Antique: No | Closure: Box |
| Occasion: Anniversary | Main Stone Color: Yellow |
| Metal: Yellow Gold | Gender: Male |
| Necklace Length: 26 in | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Department: Men |
| Style: Chain | Handmade: No |
| Chain Type: Cuban Link | Signed: Yes |
| Cut Grade: Excellent | Color: Gold |
| weight: 81-84 Grams | Material: gold |
| Certification: My Elite Jeweler | Brand: My Elite Jeweler |
| Type: Necklace | Customized: No |
| width: 7 mm | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Metal Purity | 14k Gold |
|---|---|
| Width | 7 mm |
| Clasp |
Box Clasp |
| Weight | 81-84 Grams (approx.) |
| Make | Solid |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
(The weights and Widths are approximate. Please expect it to be Please allow up to +/- 10% difference)
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Closure: Box |
| Occasion: Anniversary | Main Stone Color: Yellow |
| Metal: Yellow Gold | Gender: Male |
| Necklace Length: 26 in | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Department: Men |
| Style: Chain | Handmade: No |
| Chain Type: Cuban Link | Signed: Yes |
| Cut Grade: Excellent | Color: Gold |
| weight: 81-84 Grams | Material: gold |
| Certification: My Elite Jeweler | Brand: My Elite Jeweler |
| Type: Necklace | Customized: No |
| width: 7 mm | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Metal Purity | 14k Gold |
|---|---|
| Width | 7 mm |
| Clasp |
Box Clasp |
| Weight | 81-84 Grams (approx.) |
| Make | Solid |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
(The weights and Widths are approximate. Please expect it to be Please allow up to +/- 10% difference)























