
10K Gold Miami Cuban Chain Roaring Lion 18"-28" 3mm REAL Pendant Necklace SET
| Antique: No | Pendant Shape: Asymmetrical |
| Shape: Miami Cuban | Closure: Lobster |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding | Main Stone Color: White/Colorless |
| Gender: Male Female | Item Length: 18"-28" |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 18"-28" |
| Vintage: No | Main Stone: Cubic Zirconia |
| Personalize: No | Department: Unisex Adults |
| Main Stone Shape: Round | Chain Style: Miami Cuban |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain |
| Base Metal: Gold | Features: Nickel-Free |
| Handmade: No | Chain Type: Cuban Link |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Good | Sizable: No |
| Material: Gold | Modified Item: No |
| Certification: GoldenLinQ | Brand: GoldenLinQ |
| Type: Chain | Metal Purity: 10k |
| Era: Undated | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Wholesale: No | Country of Origin: United States |
GoldenLinQ
| Metal Purity | 10K Yellow Gold | |
|---|---|---|
| Weight of 18" Chain | 4-5 Grams | |
| Weight of 20" Chain |
4.5-5.5 Grams | |
| Weight of 22'' Chain |
5-6 Grams | |
| Weight of 24'' Chain |
5.5-6.5 Grams | |
| Weight of 26" Chain | 6-7 Grams | |
| Weight of 28" Chain | 6.5-7.5 Grams | |
| Length of Charm |
1-2 inches | |
| Weight of Charm | 3-4 Grams (approx) |
|
| Main Stone | Cubic Zirconia | |
Original: $1,039.50
-65%$1,039.50
$363.82More Images







10K Gold Miami Cuban Chain Roaring Lion 18"-28" 3mm REAL Pendant Necklace SET
| Antique: No | Pendant Shape: Asymmetrical |
| Shape: Miami Cuban | Closure: Lobster |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding | Main Stone Color: White/Colorless |
| Gender: Male Female | Item Length: 18"-28" |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 18"-28" |
| Vintage: No | Main Stone: Cubic Zirconia |
| Personalize: No | Department: Unisex Adults |
| Main Stone Shape: Round | Chain Style: Miami Cuban |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain |
| Base Metal: Gold | Features: Nickel-Free |
| Handmade: No | Chain Type: Cuban Link |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Good | Sizable: No |
| Material: Gold | Modified Item: No |
| Certification: GoldenLinQ | Brand: GoldenLinQ |
| Type: Chain | Metal Purity: 10k |
| Era: Undated | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Wholesale: No | Country of Origin: United States |
GoldenLinQ
| Metal Purity | 10K Yellow Gold | |
|---|---|---|
| Weight of 18" Chain | 4-5 Grams | |
| Weight of 20" Chain |
4.5-5.5 Grams | |
| Weight of 22'' Chain |
5-6 Grams | |
| Weight of 24'' Chain |
5.5-6.5 Grams | |
| Weight of 26" Chain | 6-7 Grams | |
| Weight of 28" Chain | 6.5-7.5 Grams | |
| Length of Charm |
1-2 inches | |
| Weight of Charm | 3-4 Grams (approx) |
|
| Main Stone | Cubic Zirconia | |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Pendant Shape: Asymmetrical |
| Shape: Miami Cuban | Closure: Lobster |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding | Main Stone Color: White/Colorless |
| Gender: Male Female | Item Length: 18"-28" |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 18"-28" |
| Vintage: No | Main Stone: Cubic Zirconia |
| Personalize: No | Department: Unisex Adults |
| Main Stone Shape: Round | Chain Style: Miami Cuban |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain |
| Base Metal: Gold | Features: Nickel-Free |
| Handmade: No | Chain Type: Cuban Link |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Good | Sizable: No |
| Material: Gold | Modified Item: No |
| Certification: GoldenLinQ | Brand: GoldenLinQ |
| Type: Chain | Metal Purity: 10k |
| Era: Undated | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Wholesale: No | Country of Origin: United States |
GoldenLinQ
| Metal Purity | 10K Yellow Gold | |
|---|---|---|
| Weight of 18" Chain | 4-5 Grams | |
| Weight of 20" Chain |
4.5-5.5 Grams | |
| Weight of 22'' Chain |
5-6 Grams | |
| Weight of 24'' Chain |
5.5-6.5 Grams | |
| Weight of 26" Chain | 6-7 Grams | |
| Weight of 28" Chain | 6.5-7.5 Grams | |
| Length of Charm |
1-2 inches | |
| Weight of Charm | 3-4 Grams (approx) |
|
| Main Stone | Cubic Zirconia | |























