
10K Gold Miami Cuban Chain A Diamond Initial 20"-28" 3mm Pendant Necklace SET
| Antique: No | Pendant Shape: Asymmetrical |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary |
| Main Stone Color: White/Colorless | Item Length: 20 in - 30 in |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 20"-28" |
| Vintage: No | Main Stone: Diamond |
| Personalize: No | Department: Unisex Adults |
| Main Stone Shape: Round | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Handmade: No | Chain Type: Cuban Link |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Material: Metal |
| Total Carat Weight: 0.18 CT (approx.) | |
| Type: Necklace | |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
A Diamond Initial Pendant. The Various lengths of the Chain are 20"-28".
Original: $1,369.18
-65%$1,369.18
$479.21More Images






10K Gold Miami Cuban Chain A Diamond Initial 20"-28" 3mm Pendant Necklace SET
| Antique: No | Pendant Shape: Asymmetrical |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary |
| Main Stone Color: White/Colorless | Item Length: 20 in - 30 in |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 20"-28" |
| Vintage: No | Main Stone: Diamond |
| Personalize: No | Department: Unisex Adults |
| Main Stone Shape: Round | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Handmade: No | Chain Type: Cuban Link |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Material: Metal |
| Total Carat Weight: 0.18 CT (approx.) | |
| Type: Necklace | |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
A Diamond Initial Pendant. The Various lengths of the Chain are 20"-28".
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Pendant Shape: Asymmetrical |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary |
| Main Stone Color: White/Colorless | Item Length: 20 in - 30 in |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 20"-28" |
| Vintage: No | Main Stone: Diamond |
| Personalize: No | Department: Unisex Adults |
| Main Stone Shape: Round | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Handmade: No | Chain Type: Cuban Link |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Material: Metal |
| Total Carat Weight: 0.18 CT (approx.) | |
| Type: Necklace | |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
A Diamond Initial Pendant. The Various lengths of the Chain are 20"-28".























