
10k Gold Mens Necklace Byzantine Chain 24 Inch Lobster 4mm Male Yellow Gold REAL
| Base Metal: Yellow Gold | Certification: My Elite Jeweler |
| Department: Men | Main Stone Color: Gold |
| Personalize: No | Handmade: No |
| Clasp: Lobster Lock | Modified Item: No |
| Length: 24 Inch | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Vintage: No | Era: Undated |
| Width: 4 mm | Cut Grade: Excellent |
| Country/Region of Manufacture: United States | Material: 10k Yellow Gold,Gold |
| Customized: No | Weight: 14-15.5 Grams (Approx) |
| Main Stone: No Stone | Shape: Circle |
| Clasp Type: Lobster | Chain Style: Byzantine |
| Chain Shape: Byzantine | Brand: My Elite Jeweler |
| Style: 10k Gold Chain,Chain | Gender: Male |
| Country of Origin: United States | Antique: No |
| Color: 10k yellow Gold | Signed: Yes |
| Closure: Lobster | Metal Purity: 10k |
| Theme: Beauty | Type: Chain |
| Weight | 14-15.5 Grams |
|---|---|
| Length | 24 Inch |
| Width | 4 mm |
| Clasp | Lobster Lock |
| Gender | Male |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Original: $1,848.00
-65%$1,848.00
$646.80More Images






10k Gold Mens Necklace Byzantine Chain 24 Inch Lobster 4mm Male Yellow Gold REAL
| Base Metal: Yellow Gold | Certification: My Elite Jeweler |
| Department: Men | Main Stone Color: Gold |
| Personalize: No | Handmade: No |
| Clasp: Lobster Lock | Modified Item: No |
| Length: 24 Inch | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Vintage: No | Era: Undated |
| Width: 4 mm | Cut Grade: Excellent |
| Country/Region of Manufacture: United States | Material: 10k Yellow Gold,Gold |
| Customized: No | Weight: 14-15.5 Grams (Approx) |
| Main Stone: No Stone | Shape: Circle |
| Clasp Type: Lobster | Chain Style: Byzantine |
| Chain Shape: Byzantine | Brand: My Elite Jeweler |
| Style: 10k Gold Chain,Chain | Gender: Male |
| Country of Origin: United States | Antique: No |
| Color: 10k yellow Gold | Signed: Yes |
| Closure: Lobster | Metal Purity: 10k |
| Theme: Beauty | Type: Chain |
| Weight | 14-15.5 Grams |
|---|---|
| Length | 24 Inch |
| Width | 4 mm |
| Clasp | Lobster Lock |
| Gender | Male |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Base Metal: Yellow Gold | Certification: My Elite Jeweler |
| Department: Men | Main Stone Color: Gold |
| Personalize: No | Handmade: No |
| Clasp: Lobster Lock | Modified Item: No |
| Length: 24 Inch | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Vintage: No | Era: Undated |
| Width: 4 mm | Cut Grade: Excellent |
| Country/Region of Manufacture: United States | Material: 10k Yellow Gold,Gold |
| Customized: No | Weight: 14-15.5 Grams (Approx) |
| Main Stone: No Stone | Shape: Circle |
| Clasp Type: Lobster | Chain Style: Byzantine |
| Chain Shape: Byzantine | Brand: My Elite Jeweler |
| Style: 10k Gold Chain,Chain | Gender: Male |
| Country of Origin: United States | Antique: No |
| Color: 10k yellow Gold | Signed: Yes |
| Closure: Lobster | Metal Purity: 10k |
| Theme: Beauty | Type: Chain |
| Weight | 14-15.5 Grams |
|---|---|
| Length | 24 Inch |
| Width | 4 mm |
| Clasp | Lobster Lock |
| Gender | Male |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























