
10k Gold Initial D Charm Rope Chain 16"-26" 2.5mm SET Necklace Alphabet Pendant
| Pendant Shape: Initial letter | Antique: No |
| Occasion: Anniversary | Metal: Yellow Gold |
| Necklace Length: 16 in-26 in | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Department: Unisex Adults |
| Chain Style: Rope | Style: Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Features: Nickel-Free |
| Handmade: No | Signed: Yes |
| Color: Yellow Gold | Material: 10k Yellow Gold |
| Modified Item: No | Certification: 10k Gold Stamped |
| Brand: GoldenLinQ | Width of Chain: 2.5 mm |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
GoldenLinQ
| Metal Purity | 10K Yellow Gold | |
|---|---|---|
| Weight 16" Chain Only | 2.5-3.0 Grams | |
| Weight 18" Chain Only | 2.5-3.1 Grams | |
| Weight 20" Chain Only | 3.2-3.6 Grams | |
| Weight 22" Chain Only | 3.5-4.0 Grams | |
| Weight 24" Chain Only | 4.0-4.5 Grams | |
| Weight 26" Chain Only | 4.2-4.8 Grams | |
| Width of Chain | 2.5mm | |
| Length Of Charm |
1-1.5 Inch (approx) | |
| Weight of Charm | 1-2 Grams (approx) |
More Images






10k Gold Initial D Charm Rope Chain 16"-26" 2.5mm SET Necklace Alphabet Pendant
| Pendant Shape: Initial letter | Antique: No |
| Occasion: Anniversary | Metal: Yellow Gold |
| Necklace Length: 16 in-26 in | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Department: Unisex Adults |
| Chain Style: Rope | Style: Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Features: Nickel-Free |
| Handmade: No | Signed: Yes |
| Color: Yellow Gold | Material: 10k Yellow Gold |
| Modified Item: No | Certification: 10k Gold Stamped |
| Brand: GoldenLinQ | Width of Chain: 2.5 mm |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
GoldenLinQ
| Metal Purity | 10K Yellow Gold | |
|---|---|---|
| Weight 16" Chain Only | 2.5-3.0 Grams | |
| Weight 18" Chain Only | 2.5-3.1 Grams | |
| Weight 20" Chain Only | 3.2-3.6 Grams | |
| Weight 22" Chain Only | 3.5-4.0 Grams | |
| Weight 24" Chain Only | 4.0-4.5 Grams | |
| Weight 26" Chain Only | 4.2-4.8 Grams | |
| Width of Chain | 2.5mm | |
| Length Of Charm |
1-1.5 Inch (approx) | |
| Weight of Charm | 1-2 Grams (approx) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Pendant Shape: Initial letter | Antique: No |
| Occasion: Anniversary | Metal: Yellow Gold |
| Necklace Length: 16 in-26 in | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Department: Unisex Adults |
| Chain Style: Rope | Style: Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Features: Nickel-Free |
| Handmade: No | Signed: Yes |
| Color: Yellow Gold | Material: 10k Yellow Gold |
| Modified Item: No | Certification: 10k Gold Stamped |
| Brand: GoldenLinQ | Width of Chain: 2.5 mm |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
GoldenLinQ
| Metal Purity | 10K Yellow Gold | |
|---|---|---|
| Weight 16" Chain Only | 2.5-3.0 Grams | |
| Weight 18" Chain Only | 2.5-3.1 Grams | |
| Weight 20" Chain Only | 3.2-3.6 Grams | |
| Weight 22" Chain Only | 3.5-4.0 Grams | |
| Weight 24" Chain Only | 4.0-4.5 Grams | |
| Weight 26" Chain Only | 4.2-4.8 Grams | |
| Width of Chain | 2.5mm | |
| Length Of Charm |
1-1.5 Inch (approx) | |
| Weight of Charm | 1-2 Grams (approx) |























