
10K Gold Franco Link Chain 26" Necklace 6mm Thick, REAL 10kt Men's STRONG Chain
| Features: Nickel-Free | Base Metal: Yellow Gold |
| Certification: My Elite Jeweler | Department: Men |
| Personalize: No | Handmade: No |
| Metal: Yellow Gold | Chain Type: Franco |
| Sizable: No | Modified Item: No |
| Item Length: 26 in | Length: 26" |
| Occasion: Casual Wear',Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding | Vintage: No |
| Era: Undated | Width: 6 mm |
| Cut Grade: Excellent | Country/Region of Manufacture: United States |
| Material: Gold | Customized: No |
| Weight: 39-41 grams | Main Stone: No Stone |
| Shape: Franco | Clasp Type: Lobster |
| Chain Style: Link | Brand: My Elite Jeweler |
| Style: Chain | Gender: Male |
| Country of Origin: United States | Antique: No |
| Color: Gold | Signed: Yes |
| Closure: Lobster | Metal Purity: 10k |
| Theme: Beauty | Type: Necklace |
| Weight | 39-41 Grams (approx.) |
|---|---|
| Length | 26 Inch |
| Width | 6 mm (approx.) |
| Clasp | Lobster Safety Lock |
| Gender | Men's |
Please allow up to +/- 10% difference in weight. The weight and Width are approximate
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Original: $4,735.50
-65%$4,735.50
$1,657.42More Images








10K Gold Franco Link Chain 26" Necklace 6mm Thick, REAL 10kt Men's STRONG Chain
| Features: Nickel-Free | Base Metal: Yellow Gold |
| Certification: My Elite Jeweler | Department: Men |
| Personalize: No | Handmade: No |
| Metal: Yellow Gold | Chain Type: Franco |
| Sizable: No | Modified Item: No |
| Item Length: 26 in | Length: 26" |
| Occasion: Casual Wear',Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding | Vintage: No |
| Era: Undated | Width: 6 mm |
| Cut Grade: Excellent | Country/Region of Manufacture: United States |
| Material: Gold | Customized: No |
| Weight: 39-41 grams | Main Stone: No Stone |
| Shape: Franco | Clasp Type: Lobster |
| Chain Style: Link | Brand: My Elite Jeweler |
| Style: Chain | Gender: Male |
| Country of Origin: United States | Antique: No |
| Color: Gold | Signed: Yes |
| Closure: Lobster | Metal Purity: 10k |
| Theme: Beauty | Type: Necklace |
| Weight | 39-41 Grams (approx.) |
|---|---|
| Length | 26 Inch |
| Width | 6 mm (approx.) |
| Clasp | Lobster Safety Lock |
| Gender | Men's |
Please allow up to +/- 10% difference in weight. The weight and Width are approximate
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Features: Nickel-Free | Base Metal: Yellow Gold |
| Certification: My Elite Jeweler | Department: Men |
| Personalize: No | Handmade: No |
| Metal: Yellow Gold | Chain Type: Franco |
| Sizable: No | Modified Item: No |
| Item Length: 26 in | Length: 26" |
| Occasion: Casual Wear',Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding | Vintage: No |
| Era: Undated | Width: 6 mm |
| Cut Grade: Excellent | Country/Region of Manufacture: United States |
| Material: Gold | Customized: No |
| Weight: 39-41 grams | Main Stone: No Stone |
| Shape: Franco | Clasp Type: Lobster |
| Chain Style: Link | Brand: My Elite Jeweler |
| Style: Chain | Gender: Male |
| Country of Origin: United States | Antique: No |
| Color: Gold | Signed: Yes |
| Closure: Lobster | Metal Purity: 10k |
| Theme: Beauty | Type: Necklace |
| Weight | 39-41 Grams (approx.) |
|---|---|
| Length | 26 Inch |
| Width | 6 mm (approx.) |
| Clasp | Lobster Safety Lock |
| Gender | Men's |
Please allow up to +/- 10% difference in weight. The weight and Width are approximate
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























