
10K Gold Franco Link Chain 26" Necklace 5mm Thick, REAL 10kt Men's STRONG Chain
| Features: Nickel-Free | Base Metal: Yellow Gold |
| Certification: My Elite Jeweler | Department: Men |
| Personalize: No | Handmade: No |
| Metal: Yellow Gold | Chain Type: Franco |
| Sizable: No | Modified Item: No |
| Item Length: 26 in | Length: 26" |
| Occasion: Casual Wear',Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Valentine's Day,Mother's Day,Wedding | Vintage: No |
| Era: Undated | Width: 5 mm |
| Cut Grade: Excellent | Country/Region of Manufacture: United States |
| Material: Gold | Customized: No |
| Weight: 26-28 grams | Main Stone: No Stone |
| Shape: Franco | Clasp Type: Lobster |
| Brand: My Elite Jeweler | Style: Chain |
| Gender: Male | Country of Origin: United States |
| Antique: No | Color: Gold |
| Signed: Yes | Closure: Lobster |
| Metal Purity: 10k | Theme: Beauty |
| Type: Necklace |
| Weight | 26-28 Grams (approx.) |
|---|---|
| Length | 26 Inch |
| Width | 5 mm |
| Clasp | Lobster Safety Lock |
| Gender | Men's |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
More Images









10K Gold Franco Link Chain 26" Necklace 5mm Thick, REAL 10kt Men's STRONG Chain
| Features: Nickel-Free | Base Metal: Yellow Gold |
| Certification: My Elite Jeweler | Department: Men |
| Personalize: No | Handmade: No |
| Metal: Yellow Gold | Chain Type: Franco |
| Sizable: No | Modified Item: No |
| Item Length: 26 in | Length: 26" |
| Occasion: Casual Wear',Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Valentine's Day,Mother's Day,Wedding | Vintage: No |
| Era: Undated | Width: 5 mm |
| Cut Grade: Excellent | Country/Region of Manufacture: United States |
| Material: Gold | Customized: No |
| Weight: 26-28 grams | Main Stone: No Stone |
| Shape: Franco | Clasp Type: Lobster |
| Brand: My Elite Jeweler | Style: Chain |
| Gender: Male | Country of Origin: United States |
| Antique: No | Color: Gold |
| Signed: Yes | Closure: Lobster |
| Metal Purity: 10k | Theme: Beauty |
| Type: Necklace |
| Weight | 26-28 Grams (approx.) |
|---|---|
| Length | 26 Inch |
| Width | 5 mm |
| Clasp | Lobster Safety Lock |
| Gender | Men's |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Features: Nickel-Free | Base Metal: Yellow Gold |
| Certification: My Elite Jeweler | Department: Men |
| Personalize: No | Handmade: No |
| Metal: Yellow Gold | Chain Type: Franco |
| Sizable: No | Modified Item: No |
| Item Length: 26 in | Length: 26" |
| Occasion: Casual Wear',Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Valentine's Day,Mother's Day,Wedding | Vintage: No |
| Era: Undated | Width: 5 mm |
| Cut Grade: Excellent | Country/Region of Manufacture: United States |
| Material: Gold | Customized: No |
| Weight: 26-28 grams | Main Stone: No Stone |
| Shape: Franco | Clasp Type: Lobster |
| Brand: My Elite Jeweler | Style: Chain |
| Gender: Male | Country of Origin: United States |
| Antique: No | Color: Gold |
| Signed: Yes | Closure: Lobster |
| Metal Purity: 10k | Theme: Beauty |
| Type: Necklace |
| Weight | 26-28 Grams (approx.) |
|---|---|
| Length | 26 Inch |
| Width | 5 mm |
| Clasp | Lobster Safety Lock |
| Gender | Men's |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























