
10K Gold Flat Byzantine Link Princesa Necklace Bracelet 7mm Real Yellow SET
| Antique: No | Closure: Box |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Valentine's Day | Main Stone Color: Yellow |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 18 in |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | width of chain and bracelet: 7mm |
| Department: Unisex Adults | Chain Style: Link |
| Style: Chain,Chain & Bracelet | Base Metal: Yellow Gold |
| Clasp Type: Box | Handmade: No |
| Chain Type: Princesa | Signed: Yes |
| Color: Gold | Cut Grade: Excellent |
| Sizable: No | Material: Gold |
| Modified Item: No | Certification: GoldenLinQ |
| Brand: GoldenLinQ | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
GoldenLinQ
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight Of chain | 20-21 Grams(approx.) |
| Length of chain | 18 Inches |
| Width Of Chain & bracelet | 7 mm (approx.) |
| Length of bracelet | 7.5 Inch (approx.) |
| Weight of bracelet | 12-13 grams |
More Images












10K Gold Flat Byzantine Link Princesa Necklace Bracelet 7mm Real Yellow SET
| Antique: No | Closure: Box |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Valentine's Day | Main Stone Color: Yellow |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 18 in |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | width of chain and bracelet: 7mm |
| Department: Unisex Adults | Chain Style: Link |
| Style: Chain,Chain & Bracelet | Base Metal: Yellow Gold |
| Clasp Type: Box | Handmade: No |
| Chain Type: Princesa | Signed: Yes |
| Color: Gold | Cut Grade: Excellent |
| Sizable: No | Material: Gold |
| Modified Item: No | Certification: GoldenLinQ |
| Brand: GoldenLinQ | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
GoldenLinQ
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight Of chain | 20-21 Grams(approx.) |
| Length of chain | 18 Inches |
| Width Of Chain & bracelet | 7 mm (approx.) |
| Length of bracelet | 7.5 Inch (approx.) |
| Weight of bracelet | 12-13 grams |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Closure: Box |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Valentine's Day | Main Stone Color: Yellow |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 18 in |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | width of chain and bracelet: 7mm |
| Department: Unisex Adults | Chain Style: Link |
| Style: Chain,Chain & Bracelet | Base Metal: Yellow Gold |
| Clasp Type: Box | Handmade: No |
| Chain Type: Princesa | Signed: Yes |
| Color: Gold | Cut Grade: Excellent |
| Sizable: No | Material: Gold |
| Modified Item: No | Certification: GoldenLinQ |
| Brand: GoldenLinQ | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
GoldenLinQ
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight Of chain | 20-21 Grams(approx.) |
| Length of chain | 18 Inches |
| Width Of Chain & bracelet | 7 mm (approx.) |
| Length of bracelet | 7.5 Inch (approx.) |
| Weight of bracelet | 12-13 grams |























