
10k Gold Figaro Chain A Diamond Initial Pendant 3mm 20-28 inch SET Necklace
| Antique: No | Pendant Shape: Asymmetrical |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary |
| Main Stone Color: White/Colorless | Item Length: 20 in - 30 in |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 20"-28" |
| Vintage: No | Main Stone: Diamond |
| Personalize: No | Department: Unisex Adults |
| Main Stone Shape: Round | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Handmade: No | Chain Type: Figaro |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Material: Metal |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Era: Undated |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
A Diamond Initial Pendant. The Various lengths of the Chain are 20"-28".
Original: $1,348.73
-65%$1,348.73
$472.06More Images





10k Gold Figaro Chain A Diamond Initial Pendant 3mm 20-28 inch SET Necklace
| Antique: No | Pendant Shape: Asymmetrical |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary |
| Main Stone Color: White/Colorless | Item Length: 20 in - 30 in |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 20"-28" |
| Vintage: No | Main Stone: Diamond |
| Personalize: No | Department: Unisex Adults |
| Main Stone Shape: Round | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Handmade: No | Chain Type: Figaro |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Material: Metal |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Era: Undated |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
A Diamond Initial Pendant. The Various lengths of the Chain are 20"-28".
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Pendant Shape: Asymmetrical |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary |
| Main Stone Color: White/Colorless | Item Length: 20 in - 30 in |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 20"-28" |
| Vintage: No | Main Stone: Diamond |
| Personalize: No | Department: Unisex Adults |
| Main Stone Shape: Round | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Handmade: No | Chain Type: Figaro |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Material: Metal |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Era: Undated |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
A Diamond Initial Pendant. The Various lengths of the Chain are 20"-28".























