
10k Gold Cuban Link Chain Necklace 6.5mm 20" 22" 24" 26" 28" REAL 10kt Yellow Gd
| Features: Lobster Clasp | Base Metal: Gold |
| Certification: My Elite Jewelers,My Elite Jeweler | Weight of 26": 18 grams |
| Main Stone Color: Yellow | Personalize: No |
| Handmade: No | Metal: Yellow Gold |
| Chain Type: Cuban Link | Sizable: Yes |
| Modified Item: No | Item Length: 18 in-30 in |
| Weight of 28": 19 grams | Occasion: CASUAL,Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Weight of 30": 20.5 grams | Vintage: No |
| Era: Undated | Width: 6.5 mm |
| Cut Grade: Very Good | Country/Region of Manufacture: United States |
| Material: Yellow Gold,Gold | Weight of 20": 13.5 grams |
| Customized: No | Main Stone: No Stone |
| Shape: link | Weight of 22": 15 grams |
| Chain Style: Link | Weight of 24": 16.5 grams |
| Brand: My Elite Jeweler | Style: Curb,Chain |
| Country of Origin: United States | Antique: No |
| Color: Yellow | Signed: Yes |
| Closure: Lobster | Metal Purity: 10k |
| Theme: Cuban,Beauty | Type: Necklace |
| 20" |
22" | 24" | 26" | 28" |
|---|---|---|---|---|
| 13.5 Grams | 15 Grams | 16.5 Grams | 18 Grams | 19 Grams |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Buyer have to extra amount for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
More Images









10k Gold Cuban Link Chain Necklace 6.5mm 20" 22" 24" 26" 28" REAL 10kt Yellow Gd
| Features: Lobster Clasp | Base Metal: Gold |
| Certification: My Elite Jewelers,My Elite Jeweler | Weight of 26": 18 grams |
| Main Stone Color: Yellow | Personalize: No |
| Handmade: No | Metal: Yellow Gold |
| Chain Type: Cuban Link | Sizable: Yes |
| Modified Item: No | Item Length: 18 in-30 in |
| Weight of 28": 19 grams | Occasion: CASUAL,Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Weight of 30": 20.5 grams | Vintage: No |
| Era: Undated | Width: 6.5 mm |
| Cut Grade: Very Good | Country/Region of Manufacture: United States |
| Material: Yellow Gold,Gold | Weight of 20": 13.5 grams |
| Customized: No | Main Stone: No Stone |
| Shape: link | Weight of 22": 15 grams |
| Chain Style: Link | Weight of 24": 16.5 grams |
| Brand: My Elite Jeweler | Style: Curb,Chain |
| Country of Origin: United States | Antique: No |
| Color: Yellow | Signed: Yes |
| Closure: Lobster | Metal Purity: 10k |
| Theme: Cuban,Beauty | Type: Necklace |
| 20" |
22" | 24" | 26" | 28" |
|---|---|---|---|---|
| 13.5 Grams | 15 Grams | 16.5 Grams | 18 Grams | 19 Grams |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Buyer have to extra amount for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Features: Lobster Clasp | Base Metal: Gold |
| Certification: My Elite Jewelers,My Elite Jeweler | Weight of 26": 18 grams |
| Main Stone Color: Yellow | Personalize: No |
| Handmade: No | Metal: Yellow Gold |
| Chain Type: Cuban Link | Sizable: Yes |
| Modified Item: No | Item Length: 18 in-30 in |
| Weight of 28": 19 grams | Occasion: CASUAL,Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Weight of 30": 20.5 grams | Vintage: No |
| Era: Undated | Width: 6.5 mm |
| Cut Grade: Very Good | Country/Region of Manufacture: United States |
| Material: Yellow Gold,Gold | Weight of 20": 13.5 grams |
| Customized: No | Main Stone: No Stone |
| Shape: link | Weight of 22": 15 grams |
| Chain Style: Link | Weight of 24": 16.5 grams |
| Brand: My Elite Jeweler | Style: Curb,Chain |
| Country of Origin: United States | Antique: No |
| Color: Yellow | Signed: Yes |
| Closure: Lobster | Metal Purity: 10k |
| Theme: Cuban,Beauty | Type: Necklace |
| 20" |
22" | 24" | 26" | 28" |
|---|---|---|---|---|
| 13.5 Grams | 15 Grams | 16.5 Grams | 18 Grams | 19 Grams |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Buyer have to extra amount for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























