
10k Gold Chain Necklace Jesus Head Pendant Set Cuban Curb 5mm 18"-28" Charm
| Antique: No | Pendant Shape: Asymmetrical |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary |
| Main Stone Color: White/Colorless | Item Length: 18 in - 28 in |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 18"-28" |
| Vintage: No | Main Stone: Cubic Zirconia |
| Personalize: No | Department: Unisex Adults |
| Main Stone Shape: Round | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Handmade: No | Chain Type: Cuban Link |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Material: Metal |
| Certification: My Elite Jewelers | Brand: My Elite Jewelers |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Era: Undated |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
Jesus Head Pendant. The Various lengths of the Chain are 18"-28". The Pendants are unique in design and considered durable too.
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Original: $1,559.25
-65%$1,559.25
$545.74More Images





10k Gold Chain Necklace Jesus Head Pendant Set Cuban Curb 5mm 18"-28" Charm
| Antique: No | Pendant Shape: Asymmetrical |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary |
| Main Stone Color: White/Colorless | Item Length: 18 in - 28 in |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 18"-28" |
| Vintage: No | Main Stone: Cubic Zirconia |
| Personalize: No | Department: Unisex Adults |
| Main Stone Shape: Round | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Handmade: No | Chain Type: Cuban Link |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Material: Metal |
| Certification: My Elite Jewelers | Brand: My Elite Jewelers |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Era: Undated |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
Jesus Head Pendant. The Various lengths of the Chain are 18"-28". The Pendants are unique in design and considered durable too.
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Pendant Shape: Asymmetrical |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary |
| Main Stone Color: White/Colorless | Item Length: 18 in - 28 in |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 18"-28" |
| Vintage: No | Main Stone: Cubic Zirconia |
| Personalize: No | Department: Unisex Adults |
| Main Stone Shape: Round | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Handmade: No | Chain Type: Cuban Link |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Material: Metal |
| Certification: My Elite Jewelers | Brand: My Elite Jewelers |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Era: Undated |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
Jesus Head Pendant. The Various lengths of the Chain are 18"-28". The Pendants are unique in design and considered durable too.
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























