
10k Gold Chain necklace 6mm Miami Cuban Link 20" - 26 Inch REAL 10kt Yellow Gold
| Antique: No | Shape: link |
| Closure: Box | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,casual wear |
| Main Stone Color: Yellow | Item Length: 20 - 24 in |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 18 in- 26 in |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Department: Men |
| Chain Style: Link | Style: Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Clasp Type: Box |
| Length of chains: 20 Inch - 24 Inch | Width: 6 MM |
| Handmade: No | Chain Type: Cuban Link |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Material: Gold |
| Certification: My Elite Jeweler | Modified Item: No |
| Brand: My Elite Jeweler | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
More Images







10k Gold Chain necklace 6mm Miami Cuban Link 20" - 26 Inch REAL 10kt Yellow Gold
| Antique: No | Shape: link |
| Closure: Box | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,casual wear |
| Main Stone Color: Yellow | Item Length: 20 - 24 in |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 18 in- 26 in |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Department: Men |
| Chain Style: Link | Style: Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Clasp Type: Box |
| Length of chains: 20 Inch - 24 Inch | Width: 6 MM |
| Handmade: No | Chain Type: Cuban Link |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Material: Gold |
| Certification: My Elite Jeweler | Modified Item: No |
| Brand: My Elite Jeweler | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Shape: link |
| Closure: Box | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,casual wear |
| Main Stone Color: Yellow | Item Length: 20 - 24 in |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 18 in- 26 in |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Department: Men |
| Chain Style: Link | Style: Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Clasp Type: Box |
| Length of chains: 20 Inch - 24 Inch | Width: 6 MM |
| Handmade: No | Chain Type: Cuban Link |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Material: Gold |
| Certification: My Elite Jeweler | Modified Item: No |
| Brand: My Elite Jeweler | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























