
10k Gold chain Monaco Cuban Link necklace 7.5mm 18-24 Inch Box Lock Real 10 KT
| Antique: No | Shape: cuban link |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day |
| Gender: Unisex | Item Length: 20 in - 30 in |
| Metal: Yellow Gold | Secondary Stone: No Stone |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Chain Style: Link |
| Pendant/Locket Type: chain | Style: Chain |
| Base Metal: Yellow Gold, 10k | Features: Box clasp |
| Width: 7.5 mm (approx.) | Handmade: No |
| Chain Type: Cuban Link | Signed: Yes |
| Cut Grade: Excellent | Color: Gold |
| Sizable: Yes | Material: Gold |
| Modified Item: No | Certification: My Elite Jeweler |
| Setting Style: link | Brand: My Elite Jeweler |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Era: Undated | Customized: No |
| Theme: Beauty,Fashion & Costumes | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
(The weights and Widths are approximate. Please expect it to be Please allow up to +/- 10% difference)
More Images








10k Gold chain Monaco Cuban Link necklace 7.5mm 18-24 Inch Box Lock Real 10 KT
| Antique: No | Shape: cuban link |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day |
| Gender: Unisex | Item Length: 20 in - 30 in |
| Metal: Yellow Gold | Secondary Stone: No Stone |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Chain Style: Link |
| Pendant/Locket Type: chain | Style: Chain |
| Base Metal: Yellow Gold, 10k | Features: Box clasp |
| Width: 7.5 mm (approx.) | Handmade: No |
| Chain Type: Cuban Link | Signed: Yes |
| Cut Grade: Excellent | Color: Gold |
| Sizable: Yes | Material: Gold |
| Modified Item: No | Certification: My Elite Jeweler |
| Setting Style: link | Brand: My Elite Jeweler |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Era: Undated | Customized: No |
| Theme: Beauty,Fashion & Costumes | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
(The weights and Widths are approximate. Please expect it to be Please allow up to +/- 10% difference)
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Shape: cuban link |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day |
| Gender: Unisex | Item Length: 20 in - 30 in |
| Metal: Yellow Gold | Secondary Stone: No Stone |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Chain Style: Link |
| Pendant/Locket Type: chain | Style: Chain |
| Base Metal: Yellow Gold, 10k | Features: Box clasp |
| Width: 7.5 mm (approx.) | Handmade: No |
| Chain Type: Cuban Link | Signed: Yes |
| Cut Grade: Excellent | Color: Gold |
| Sizable: Yes | Material: Gold |
| Modified Item: No | Certification: My Elite Jeweler |
| Setting Style: link | Brand: My Elite Jeweler |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Era: Undated | Customized: No |
| Theme: Beauty,Fashion & Costumes | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
(The weights and Widths are approximate. Please expect it to be Please allow up to +/- 10% difference)























