
10k Gold Chain Miami Cuban Jesus Cross Charm Pendant Set 4mm 18"-28" Necklace
| Antique: No | Pendant Shape: Cross |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary |
| Main Stone Color: White/Colorless | Item Length: 18 in- 28 in |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 18"-28" |
| Vintage: No | Main Stone: Cubic Zirconia |
| Personalize: No | Department: Unisex Adults |
| Main Stone Shape: Round | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Handmade: No | Chain Type: Cuban Link |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Material: Metal |
| Certification: My Elite Jewelers | Brand: My Elite Jewelers |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Era: Undated |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 4-4.5 Grams (approx.) |
| Weight of 18" Chain | 6.5-7.5 Grams (approx.) |
| Weight of 20" Chain | 7.5-8.5 Grams (approx.) |
| Weight of 22" Chain | 8-9 Grams (approx.) |
| Weight of 24" Chain | 9-10 Grams (approx.) |
| Weight of 26" Chain | 10-10.5 Grams (approx.) |
| Weight of 28" Chain | 10.5-11.5 Grams (approx.) |
| Width Of chain | 4mm (approx.) |
| Length of charm | 1.5-2.5 Inches (approx.) |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Original: $1,386.00
-65%$1,386.00
$485.10More Images





10k Gold Chain Miami Cuban Jesus Cross Charm Pendant Set 4mm 18"-28" Necklace
| Antique: No | Pendant Shape: Cross |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary |
| Main Stone Color: White/Colorless | Item Length: 18 in- 28 in |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 18"-28" |
| Vintage: No | Main Stone: Cubic Zirconia |
| Personalize: No | Department: Unisex Adults |
| Main Stone Shape: Round | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Handmade: No | Chain Type: Cuban Link |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Material: Metal |
| Certification: My Elite Jewelers | Brand: My Elite Jewelers |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Era: Undated |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 4-4.5 Grams (approx.) |
| Weight of 18" Chain | 6.5-7.5 Grams (approx.) |
| Weight of 20" Chain | 7.5-8.5 Grams (approx.) |
| Weight of 22" Chain | 8-9 Grams (approx.) |
| Weight of 24" Chain | 9-10 Grams (approx.) |
| Weight of 26" Chain | 10-10.5 Grams (approx.) |
| Weight of 28" Chain | 10.5-11.5 Grams (approx.) |
| Width Of chain | 4mm (approx.) |
| Length of charm | 1.5-2.5 Inches (approx.) |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Pendant Shape: Cross |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary |
| Main Stone Color: White/Colorless | Item Length: 18 in- 28 in |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 18"-28" |
| Vintage: No | Main Stone: Cubic Zirconia |
| Personalize: No | Department: Unisex Adults |
| Main Stone Shape: Round | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Handmade: No | Chain Type: Cuban Link |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Material: Metal |
| Certification: My Elite Jewelers | Brand: My Elite Jewelers |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Era: Undated |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 4-4.5 Grams (approx.) |
| Weight of 18" Chain | 6.5-7.5 Grams (approx.) |
| Weight of 20" Chain | 7.5-8.5 Grams (approx.) |
| Weight of 22" Chain | 8-9 Grams (approx.) |
| Weight of 24" Chain | 9-10 Grams (approx.) |
| Weight of 26" Chain | 10-10.5 Grams (approx.) |
| Weight of 28" Chain | 10.5-11.5 Grams (approx.) |
| Width Of chain | 4mm (approx.) |
| Length of charm | 1.5-2.5 Inches (approx.) |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























