
10k Gold Chain 8mm 24" Cuban Curb Link Necklace REAL 10kt Yellow Gold Men's 10 k
| Features: Lobster Clasp | Base Metal: Yellow Gold |
| Certification: My Elite Jewelers,My Elite Jeweler | Personalize: No |
| Handmade: No | Metal: Yellow Gold |
| Chain Type: Curb Link | Sizable: Yes |
| Modified Item: No | Item Length: 24 in |
| Occasion: CASUAL,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Valentine's Day,Wedding | Vintage: No |
| Era: Undated | Width: 8 mm |
| Cut Grade: Excellent | Country/Region of Manufacture: United States |
| Material: Yellow Gold,Gold | Customized: No |
| Main Stone: No Stone | Shape: link |
| Chain Style: Link | Weight of 24": 25 grams |
| Brand: My Elite Jeweler | Style: Chain |
| Country of Origin: United States | Antique: No |
| Color: Gold | Signed: Yes |
| Closure: Lobster | Metal Purity: 10k |
| Theme: Cuban,Beauty | Type: Necklace |
| 24" |
|---|
| 25 Grams |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Buyer have to extra amount for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Original: $3,045.00
-65%$3,045.00
$1,065.75More Images







10k Gold Chain 8mm 24" Cuban Curb Link Necklace REAL 10kt Yellow Gold Men's 10 k
| Features: Lobster Clasp | Base Metal: Yellow Gold |
| Certification: My Elite Jewelers,My Elite Jeweler | Personalize: No |
| Handmade: No | Metal: Yellow Gold |
| Chain Type: Curb Link | Sizable: Yes |
| Modified Item: No | Item Length: 24 in |
| Occasion: CASUAL,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Valentine's Day,Wedding | Vintage: No |
| Era: Undated | Width: 8 mm |
| Cut Grade: Excellent | Country/Region of Manufacture: United States |
| Material: Yellow Gold,Gold | Customized: No |
| Main Stone: No Stone | Shape: link |
| Chain Style: Link | Weight of 24": 25 grams |
| Brand: My Elite Jeweler | Style: Chain |
| Country of Origin: United States | Antique: No |
| Color: Gold | Signed: Yes |
| Closure: Lobster | Metal Purity: 10k |
| Theme: Cuban,Beauty | Type: Necklace |
| 24" |
|---|
| 25 Grams |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Buyer have to extra amount for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Features: Lobster Clasp | Base Metal: Yellow Gold |
| Certification: My Elite Jewelers,My Elite Jeweler | Personalize: No |
| Handmade: No | Metal: Yellow Gold |
| Chain Type: Curb Link | Sizable: Yes |
| Modified Item: No | Item Length: 24 in |
| Occasion: CASUAL,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Valentine's Day,Wedding | Vintage: No |
| Era: Undated | Width: 8 mm |
| Cut Grade: Excellent | Country/Region of Manufacture: United States |
| Material: Yellow Gold,Gold | Customized: No |
| Main Stone: No Stone | Shape: link |
| Chain Style: Link | Weight of 24": 25 grams |
| Brand: My Elite Jeweler | Style: Chain |
| Country of Origin: United States | Antique: No |
| Color: Gold | Signed: Yes |
| Closure: Lobster | Metal Purity: 10k |
| Theme: Cuban,Beauty | Type: Necklace |
| 24" |
|---|
| 25 Grams |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Buyer have to extra amount for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























