
10k Gold Byzantine Chain Pharaoh Head Charm Pendant SET REAL 10kt 3mm 18"-28"
| Pendant Shape: Asymmetrical | Antique: No |
| Closure: Lobster | Occasion: Birthday |
| Main Stone Color: White/Colorless | Metal: Yellow Gold |
| Secondary Stone: No Stone | Necklace Length: 18"-28" |
| Main Stone: Cubic Zirconia | Personalize: No |
| Department: Unisex Adults | Main Stone Shape: Round |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain |
| Base Metal: Gold | Handmade: No |
| Chain Type: Byzantine | Signed: Yes |
| Cut Grade: Very Good | Color: Gold |
| Total Carat Weight: 10kt | Brand: Globalwatches10 |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)
Original: $1,617.00
-65%$1,617.00
$565.95More Images







10k Gold Byzantine Chain Pharaoh Head Charm Pendant SET REAL 10kt 3mm 18"-28"
| Pendant Shape: Asymmetrical | Antique: No |
| Closure: Lobster | Occasion: Birthday |
| Main Stone Color: White/Colorless | Metal: Yellow Gold |
| Secondary Stone: No Stone | Necklace Length: 18"-28" |
| Main Stone: Cubic Zirconia | Personalize: No |
| Department: Unisex Adults | Main Stone Shape: Round |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain |
| Base Metal: Gold | Handmade: No |
| Chain Type: Byzantine | Signed: Yes |
| Cut Grade: Very Good | Color: Gold |
| Total Carat Weight: 10kt | Brand: Globalwatches10 |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Pendant Shape: Asymmetrical | Antique: No |
| Closure: Lobster | Occasion: Birthday |
| Main Stone Color: White/Colorless | Metal: Yellow Gold |
| Secondary Stone: No Stone | Necklace Length: 18"-28" |
| Main Stone: Cubic Zirconia | Personalize: No |
| Department: Unisex Adults | Main Stone Shape: Round |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain |
| Base Metal: Gold | Handmade: No |
| Chain Type: Byzantine | Signed: Yes |
| Cut Grade: Very Good | Color: Gold |
| Total Carat Weight: 10kt | Brand: Globalwatches10 |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)























