
10k Gold Byzantine Chain Necklace Cross Charm Pendant SET REAL 10kt 3mm
| Pendant Shape: Cross | Closure: Lobster |
| Occasion: Birthday | Metal: Yellow Gold |
| Secondary Stone: No Stone | Necklace Length: 18"-28" |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Pendant Weight: 3.5-4.5 Grams | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Chain Type: Byzantine | Seller Warranty: Yes |
| Signed: Yes | Cut Grade: Very Good |
| Color: Gold | Material: Gold |
| Total Carat Weight: 10kt | Certification: Goldbar Jewelers |
| Brand: Goldbar Jewelers | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)
Original: $1,501.50
-65%$1,501.50
$525.52More Images






10k Gold Byzantine Chain Necklace Cross Charm Pendant SET REAL 10kt 3mm
| Pendant Shape: Cross | Closure: Lobster |
| Occasion: Birthday | Metal: Yellow Gold |
| Secondary Stone: No Stone | Necklace Length: 18"-28" |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Pendant Weight: 3.5-4.5 Grams | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Chain Type: Byzantine | Seller Warranty: Yes |
| Signed: Yes | Cut Grade: Very Good |
| Color: Gold | Material: Gold |
| Total Carat Weight: 10kt | Certification: Goldbar Jewelers |
| Brand: Goldbar Jewelers | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Pendant Shape: Cross | Closure: Lobster |
| Occasion: Birthday | Metal: Yellow Gold |
| Secondary Stone: No Stone | Necklace Length: 18"-28" |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Pendant Weight: 3.5-4.5 Grams | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Chain Type: Byzantine | Seller Warranty: Yes |
| Signed: Yes | Cut Grade: Very Good |
| Color: Gold | Material: Gold |
| Total Carat Weight: 10kt | Certification: Goldbar Jewelers |
| Brand: Goldbar Jewelers | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)























