
10k Gold Bracelet for Mens Ladies REAL Yellow Gold Cuban Link Diamond Cuts 8Inch
| Modified Item: No | Country/Region of Manufacture: United States |
| Style: 10k Gold Link | Base Metal: Yellow Gold, 10k |
| Length (inches): 8 Inch | Length: 8 Inch |
| Gender: Male female | Theme: 10k Cuban Link Diamond Cut |
| Clasp: Lobster Lock | Weight: 2-4 grams |
| Width: 4 mm | Main Stone: No Stone |
| lot: No | Material: 10k Yellow Gold |
| Metal Purity: 10k | Metal: Yellow Gold |
| Brand: My Elite Jeweler | Type: Bracelet |
| Handmade: No | Country of Origin: United States |
| Certification: My Elite Jeweler | Personalize: No |
| Antique: No | Customized: No |
| Vintage: No | Item Length: 8 in |
| Signed: Yes | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day |
| Era: Undated |
| Weight | 2 - 3 Grams( approx) |
|---|---|
| Length | 8 Inch (approx) |
| Width | 4 mm (approx ) |
| Clasp | Lobster Lock |
| Gender | Male & Female |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Original: $346.50
-65%$346.50
$121.27More Images



10k Gold Bracelet for Mens Ladies REAL Yellow Gold Cuban Link Diamond Cuts 8Inch
| Modified Item: No | Country/Region of Manufacture: United States |
| Style: 10k Gold Link | Base Metal: Yellow Gold, 10k |
| Length (inches): 8 Inch | Length: 8 Inch |
| Gender: Male female | Theme: 10k Cuban Link Diamond Cut |
| Clasp: Lobster Lock | Weight: 2-4 grams |
| Width: 4 mm | Main Stone: No Stone |
| lot: No | Material: 10k Yellow Gold |
| Metal Purity: 10k | Metal: Yellow Gold |
| Brand: My Elite Jeweler | Type: Bracelet |
| Handmade: No | Country of Origin: United States |
| Certification: My Elite Jeweler | Personalize: No |
| Antique: No | Customized: No |
| Vintage: No | Item Length: 8 in |
| Signed: Yes | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day |
| Era: Undated |
| Weight | 2 - 3 Grams( approx) |
|---|---|
| Length | 8 Inch (approx) |
| Width | 4 mm (approx ) |
| Clasp | Lobster Lock |
| Gender | Male & Female |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Modified Item: No | Country/Region of Manufacture: United States |
| Style: 10k Gold Link | Base Metal: Yellow Gold, 10k |
| Length (inches): 8 Inch | Length: 8 Inch |
| Gender: Male female | Theme: 10k Cuban Link Diamond Cut |
| Clasp: Lobster Lock | Weight: 2-4 grams |
| Width: 4 mm | Main Stone: No Stone |
| lot: No | Material: 10k Yellow Gold |
| Metal Purity: 10k | Metal: Yellow Gold |
| Brand: My Elite Jeweler | Type: Bracelet |
| Handmade: No | Country of Origin: United States |
| Certification: My Elite Jeweler | Personalize: No |
| Antique: No | Customized: No |
| Vintage: No | Item Length: 8 in |
| Signed: Yes | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day |
| Era: Undated |
| Weight | 2 - 3 Grams( approx) |
|---|---|
| Length | 8 Inch (approx) |
| Width | 4 mm (approx ) |
| Clasp | Lobster Lock |
| Gender | Male & Female |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























