
10k gold bracelet 8 Inch 4.5mm Miami Cuban Link With Lobster Lock Men Women REAL
| Antique: No | Closure: Lobster |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding,Casual | Item Length: 8 in |
| Metal: Yellow Gold | Vintage: No |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Department: Men | Style: Bracelet |
| Base Metal: Yellow Gold | Width: 4.5 mm |
| Handmade: No | Chain Type: Cuban Link |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Sizable: Yes |
| Material: gold | Certification: My Elite Jewelers,My Elite Jeweler |
| Weight: 3.5-5 Grams | Brand: My Elite Jeweler |
| Type: Bracelet | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Era: Undated |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Original: $577.50
-65%$577.50
$202.12More Images






10k gold bracelet 8 Inch 4.5mm Miami Cuban Link With Lobster Lock Men Women REAL
| Antique: No | Closure: Lobster |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding,Casual | Item Length: 8 in |
| Metal: Yellow Gold | Vintage: No |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Department: Men | Style: Bracelet |
| Base Metal: Yellow Gold | Width: 4.5 mm |
| Handmade: No | Chain Type: Cuban Link |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Sizable: Yes |
| Material: gold | Certification: My Elite Jewelers,My Elite Jeweler |
| Weight: 3.5-5 Grams | Brand: My Elite Jeweler |
| Type: Bracelet | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Era: Undated |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Closure: Lobster |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding,Casual | Item Length: 8 in |
| Metal: Yellow Gold | Vintage: No |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Department: Men | Style: Bracelet |
| Base Metal: Yellow Gold | Width: 4.5 mm |
| Handmade: No | Chain Type: Cuban Link |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Sizable: Yes |
| Material: gold | Certification: My Elite Jewelers,My Elite Jeweler |
| Weight: 3.5-5 Grams | Brand: My Elite Jeweler |
| Type: Bracelet | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Era: Undated |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























