
10k Gold 9mm Cuban Link Bracelet 7.5" Men's Box Lock REAL 10kt Thick Miami Cuban
| Handmade: No | Country of Origin: United States |
| Country/Region of Manufacture: United States | Style: Bracelet |
| Base Metal: Yellow Gold, 10k | Chain Type: Cuban Link |
| Certification: My Elite Jeweler | Main Stone Width: 9 mm |
| Material: Gold | Theme: Cuban Bracelet |
| Modified Item: No | Length: 7.5 Inch |
| Width: 9 mm | Length (inches): 7.5 Inch |
| Weight: 16.5 - 18.5 grams | Personalize: No |
| Clasp Type: Box | lot: No |
| Gender: Male | Type: Bracelet |
| Cut Grade: Excellent | Customized: No |
| Antique: No | Color: Gold |
| Vintage: No | Item Length: 7.5 in |
| Metal Purity: 10k | Signed: Yes |
| Closure: Box | Main Stone: No Stone |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Metal: Yellow Gold |
| Brand: My Elite Jeweler | Era: Undated |
| Weight | 16.5-18.5 Grams( approx.) |
|---|---|
| Length | 7.5 Inch (approx.) |
| Width | 9 mm (approx.) |
| Clasp | Box Lock |
| Gender | Male |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Original: $2,194.50
-65%$2,194.50
$768.07More Images







10k Gold 9mm Cuban Link Bracelet 7.5" Men's Box Lock REAL 10kt Thick Miami Cuban
| Handmade: No | Country of Origin: United States |
| Country/Region of Manufacture: United States | Style: Bracelet |
| Base Metal: Yellow Gold, 10k | Chain Type: Cuban Link |
| Certification: My Elite Jeweler | Main Stone Width: 9 mm |
| Material: Gold | Theme: Cuban Bracelet |
| Modified Item: No | Length: 7.5 Inch |
| Width: 9 mm | Length (inches): 7.5 Inch |
| Weight: 16.5 - 18.5 grams | Personalize: No |
| Clasp Type: Box | lot: No |
| Gender: Male | Type: Bracelet |
| Cut Grade: Excellent | Customized: No |
| Antique: No | Color: Gold |
| Vintage: No | Item Length: 7.5 in |
| Metal Purity: 10k | Signed: Yes |
| Closure: Box | Main Stone: No Stone |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Metal: Yellow Gold |
| Brand: My Elite Jeweler | Era: Undated |
| Weight | 16.5-18.5 Grams( approx.) |
|---|---|
| Length | 7.5 Inch (approx.) |
| Width | 9 mm (approx.) |
| Clasp | Box Lock |
| Gender | Male |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Handmade: No | Country of Origin: United States |
| Country/Region of Manufacture: United States | Style: Bracelet |
| Base Metal: Yellow Gold, 10k | Chain Type: Cuban Link |
| Certification: My Elite Jeweler | Main Stone Width: 9 mm |
| Material: Gold | Theme: Cuban Bracelet |
| Modified Item: No | Length: 7.5 Inch |
| Width: 9 mm | Length (inches): 7.5 Inch |
| Weight: 16.5 - 18.5 grams | Personalize: No |
| Clasp Type: Box | lot: No |
| Gender: Male | Type: Bracelet |
| Cut Grade: Excellent | Customized: No |
| Antique: No | Color: Gold |
| Vintage: No | Item Length: 7.5 in |
| Metal Purity: 10k | Signed: Yes |
| Closure: Box | Main Stone: No Stone |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Metal: Yellow Gold |
| Brand: My Elite Jeweler | Era: Undated |
| Weight | 16.5-18.5 Grams( approx.) |
|---|---|
| Length | 7.5 Inch (approx.) |
| Width | 9 mm (approx.) |
| Clasp | Box Lock |
| Gender | Male |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























