
10k Cartoon Monster Charm Pendant Men Women 10kt Real Yellow Gold
| Pendant Shape: Asymmetrical | Antique: No |
| Occasion: Anniversary | Gender: Male & Female |
| Metal: Yellow Gold | Vintage: No |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Department: Unisex Adults | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Charm | Base Metal: Yellow Gold |
| Handmade: No | Main Stone Creation: No-Stone |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Material: Yellow Gold |
| Certification: My Elite Jeweler | Modified Item: No |
| Brand: My Elite Jeweler | Type: Pendant |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight | 0.8-1.4 Grams (approx.) |
| Length | 1 inch (approx.) |
| Theme | Beauty |
| Make | Authentic Gold |
| Condition | Brand New |
| Gender | Male/Female |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Original: $231.00
-65%$231.00
$80.85More Images



10k Cartoon Monster Charm Pendant Men Women 10kt Real Yellow Gold
| Pendant Shape: Asymmetrical | Antique: No |
| Occasion: Anniversary | Gender: Male & Female |
| Metal: Yellow Gold | Vintage: No |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Department: Unisex Adults | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Charm | Base Metal: Yellow Gold |
| Handmade: No | Main Stone Creation: No-Stone |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Material: Yellow Gold |
| Certification: My Elite Jeweler | Modified Item: No |
| Brand: My Elite Jeweler | Type: Pendant |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight | 0.8-1.4 Grams (approx.) |
| Length | 1 inch (approx.) |
| Theme | Beauty |
| Make | Authentic Gold |
| Condition | Brand New |
| Gender | Male/Female |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Pendant Shape: Asymmetrical | Antique: No |
| Occasion: Anniversary | Gender: Male & Female |
| Metal: Yellow Gold | Vintage: No |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Department: Unisex Adults | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Charm | Base Metal: Yellow Gold |
| Handmade: No | Main Stone Creation: No-Stone |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Material: Yellow Gold |
| Certification: My Elite Jeweler | Modified Item: No |
| Brand: My Elite Jeweler | Type: Pendant |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight | 0.8-1.4 Grams (approx.) |
| Length | 1 inch (approx.) |
| Theme | Beauty |
| Make | Authentic Gold |
| Condition | Brand New |
| Gender | Male/Female |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























