
10k Cartoon Monster Charm Pendant Men Women 10kt Real Yellow Gold
| Pendant Shape: Asymmetrical | Antique: No |
| Occasion: Anniversary | Gender: Male & Female |
| Metal: Yellow Gold | Vintage: No |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Department: Unisex Adults | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Charm | Base Metal: Yellow Gold |
| Handmade: No | Main Stone Creation: No-Stone |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Material: Yellow Gold |
| Certification: My Elite Jeweler | Modified Item: No |
| Brand: My Elite Jeweler | Type: Pendant |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
Is Presenting You with This Absolutely Stunning Real 10k Yellow Gold Cartoon Monster Charm. These Beautiful pendants will not tarnish, discolor, or fade because they are Pure 10K Gold. This pendant can be worn everyday with any type of Necklace. Please feel free to contact us if you have any queries regarding the item. A1B9
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight | 1.7-2.3 Grams (approx.) |
| Length | 1-1.5 inches (approx.) |
| Theme | Beauty |
| Make | Authentic Gold |
| Condition | Brand New |
| Gender | Male/Female |
The Pendant is Pure, 100 % 10k Gold. It is not Gold Plated or overlaid in anyways
Shipping Terms :
Domestic shipping
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
$109.15
Original: $311.85
-65%10k Cartoon Monster Charm Pendant Men Women 10kt Real Yellow Gold—
$311.85
$109.15More Images



10k Cartoon Monster Charm Pendant Men Women 10kt Real Yellow Gold
| Pendant Shape: Asymmetrical | Antique: No |
| Occasion: Anniversary | Gender: Male & Female |
| Metal: Yellow Gold | Vintage: No |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Department: Unisex Adults | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Charm | Base Metal: Yellow Gold |
| Handmade: No | Main Stone Creation: No-Stone |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Material: Yellow Gold |
| Certification: My Elite Jeweler | Modified Item: No |
| Brand: My Elite Jeweler | Type: Pendant |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
Is Presenting You with This Absolutely Stunning Real 10k Yellow Gold Cartoon Monster Charm. These Beautiful pendants will not tarnish, discolor, or fade because they are Pure 10K Gold. This pendant can be worn everyday with any type of Necklace. Please feel free to contact us if you have any queries regarding the item. A1B9
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight | 1.7-2.3 Grams (approx.) |
| Length | 1-1.5 inches (approx.) |
| Theme | Beauty |
| Make | Authentic Gold |
| Condition | Brand New |
| Gender | Male/Female |
The Pendant is Pure, 100 % 10k Gold. It is not Gold Plated or overlaid in anyways
Shipping Terms :
Domestic shipping
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Pendant Shape: Asymmetrical | Antique: No |
| Occasion: Anniversary | Gender: Male & Female |
| Metal: Yellow Gold | Vintage: No |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Department: Unisex Adults | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Charm | Base Metal: Yellow Gold |
| Handmade: No | Main Stone Creation: No-Stone |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Material: Yellow Gold |
| Certification: My Elite Jeweler | Modified Item: No |
| Brand: My Elite Jeweler | Type: Pendant |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
Is Presenting You with This Absolutely Stunning Real 10k Yellow Gold Cartoon Monster Charm. These Beautiful pendants will not tarnish, discolor, or fade because they are Pure 10K Gold. This pendant can be worn everyday with any type of Necklace. Please feel free to contact us if you have any queries regarding the item. A1B9
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight | 1.7-2.3 Grams (approx.) |
| Length | 1-1.5 inches (approx.) |
| Theme | Beauty |
| Make | Authentic Gold |
| Condition | Brand New |
| Gender | Male/Female |
The Pendant is Pure, 100 % 10k Gold. It is not Gold Plated or overlaid in anyways
Shipping Terms :
Domestic shipping
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























